Haberler / Taşıma Sözleşmesi

Taşıma Sözleşmesi

Taşıma Sözleşmesi

Tarih: 29 - Ocak - 2016

 “Risk Almadan Taşının”

 

 
   


EVDEN EVE NAKLİYAT SÖZLEŞMESİ

 

 

I.Sözleşmenin Amacı

İş bu sözleşme aşağıda adları yazılı nakliyat firması ve eşya sahibi arasında, firmanın ev eşyalarını alınacak adresten bırakılacak adrese aşağıda belirtilen şartlar doğrultusunda gerçekleştirilmesi için düzenlenmiştir.

Taraflar sözleşmenin tamamını okuduklarını, içeriğinin bütünü ile anlaşıldığını ve tüm hükümlerini onayladıklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

II.Firma

Adı: TANDIRCIOĞLU EVDEN EVE NAKLİYAT – HALİL İBRAHİM TANDIRCIOĞLU

 

Adresi: …………………………………………..

 

III.Eşya Sahibi

Adı Soyadı: …………………………………………………..

 

Eşyanın Alınacağı Adres: ………………………………………………….

 

Eşyanın Bırakılacağı Adres:……………………………………..

 

IV.Genel Maddeler

  1. Aksi belirtilmediği sürece tüm eşyaların paketlenmesi, demontajı ve eşyanın bırakılacağı adreste montajının yapılması taşımacı firmaya  aittir.
  2. Evden eve nakliyat esnasında eşyaların hasar görmesi veya tamamen kullanılamaz hale gelmesi durumunda zarar gören eşyanın bedeli taşıma fiyatından düşürülür.
  3. Eşyaların bırakılacağı adrese eksik getirilmesi ve kaybolması halinde tüm yükümlülük taşımacı  firmaya aittir.
  4. Evden eve nakliyat firmasının eşyaları belirtilen tarihte teslim edilmemesi halinde taşıma bedeli üzerinden 10% gecikme indirimi uygulanacaktır.
  5. Taraflar taşıma tarihine 3 (üç) gün kalana kadar bu sözleşmeden cayma hakkına sahiptirler. Taraflardan birinin taşınma tarihine 2 (iki) gün kala cayması halinde taşıma bedelinin 15%’ini, taşıma tarihine 24 saat veya daha az kala cayması halinde ise taşıma bedelin 20%’ini ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
  6. Taşıma firması iş bu sözleşmede yazılı herhangi bir şarta uymaması halinde eşya sahibi bu sözleşmeyi iptal etme hakkına sahiptir.
  7. Evden eve taşıma firması eşyaları kazalara karşı 15.000TL değerinde nakliye sigortası ile sigortalayacaktır.
  8. Eşyaların kamyona taşınması ve kamyon karayolunda seyir halindeyken eşyalarda meydana gelecek hasarlardan firma sorumludur.
  9. Eşya sahibinin yaptığı kolilerde, taşıma sırasında  çok belirgin bir yırtık, çökme ve ezilme meydana gelmemiş ise içinde oluşabilecek her türlü zarar  sorumluğu eşya sahibine aittir.

 

 

 “Risk Almadan Taşının”

V.Ödeme Koşulları

Bu sözleşmenin konusu evden eve taşıma hizmetinin fiyatı ………….……….. TL olarak, karşılıklı mutabakatla belirlenmiştir. Bu fiyata KDV dahildir.

Ödenen Tutar:

TL

Yazı İle:

TL

Kalan Tutar:

TL

Yazı İle:

TL

VI.Yasaklanan Davranışlar

Firma taşımayı ……................... Plakalı veya ……………..................Plakalı kapalı kasa araç ile yapacağını beyan etmiştir. Bu sözleşmede adı ve unvanı yazılı taşıma firması bu taşımayı başka bir nakliye firmasına devredemez. Firmanın bu maddeye aykırı davranması durumunda, karşı tarafa taşınma bedelini 15% kadar ceza ödemesini gerektirecektir.

VII.Sözleşmenin Sona Ermesi

İşbu sözleşme evden eve taşıma firmasının eşyayı hasarsız bir şekilde taşınılacak yeni adrese teslim etmesi, bu sözleşmede belirtilen şekilde yerleştirmesi ve bu adresten ayrılması ile sona erer. Teslimat sırasında eşyalarda hasar tespit edilmesi durumunda bunun bir tutanakla kayıt altına alınması gerekmektedir. Firma bu adresten ayrıldıktan sonra tutanakla tespit edilmemiş hasar talepleri geçersiz olacaktır.

İşbu Sözleşme ‘den doğan veya doğabilecek her türlü ihtilaf hallinde, …….………….. Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

 

 

 

 

 

Nakliyat Firması Adı

İmza

Tarih

Eşya Sahibi Adı Soyadı

İmza

Tarih

 

 

 

 

 
   

 

 

TANDIRCIOGLU EVDEN EVE ASANSORLU NAKLiYE BANDIRMA **HALiL iBRAHiM TANDIRCIOGLU** 0 533 730 68 20


phone ic 26x26

Müşteri Hizmetleri0535 712 07 02

truck ic

AdresimizTANDIRCIOĞLU EVDEN EVE * ATATÜRK CAD. 3.OKUL SOK. NO.2 Bandırma (3.NOTER karşısı)*